ADR-Digitaal
home
Home

Deel 1 — Algemene voorschriften

Hoofdstuk 1.8 openen →

Deel 2 — Classificatie

Hoofdstuk 2.2.9 openen →

Deel 4 — Verpakkingen en tanks

Hoofdstuk 4.1 openen →
Hoofdstuk 4.2 openen →

Deel 5 — Procedures verzending

Hoofdstuk 5.4 openen →

Deel 6 — Constructie + beproeving verpakkingen

Hoofdstuk 6.1 openen →
Hoofdstuk 6.2 openen →
Hoofdstuk 6.5 openen →
Hoofdstuk 6.6 openen →
Hoofdstuk 6.7 openen →
Hoofdstuk 6.8 openen →
Hoofdstuk 6.11 openen →

Deel 7 — Vervoer, laden, lossen

Deel 8 — Bemanning + voertuig

Deel 9 — Constructie + goedkeuring voertuigen

Tabel A
Inhoudsopgave hoofdstuk 6.5
  1. 6.5.1 Algemene voorschriften
  2. 6.5.1.1 Toepassingsgebied
  3. 6.5.1.4 Coderingssysteem voor de kenmerking van IBC's

HOOFDSTUK 6.5
VOORSCHRIFTEN VOOR DE CONSTRUCTIE EN BEPROEVING VAN IBC’s

 

De voorschriften van dit hoofdstuk zijn van toepassing op IBC's, waarvan het gebruik voor het vervoer van bepaalde gevaarlijke stoffen uitdrukkelijk is toegestaan volgens de verpakkingsmethoden, aangegeven in kolom (8) van tabel A van hoofdstuk 3.2.

Transporttanks en tankcontainers die voldoen aan de voorschriften van de hoofdstukken 6.7 resp. 6.8, worden niet als IBC's beschouwd. IBC's die voldoen aan de voorwaarden van dit hoofdstuk, worden niet als containers in de zin van het ADR beschouwd.

In de hierna volgende tekst wordt voor de aanduiding van “intermediate bulk containers” uitsluitend de afkorting IBC gebruikt.

De voorschriften voor IBC's in 6.5.3 zijn gebaseerd op de tegenwoordig in gebruik zijnde IBC's.

Teneinde rekening te houden met de wetenschappelijke en technische vooruitgang is het gebruik van IBC's toegestaan waarvan de specificaties afwijken van die in 6.5.3 en 6.5.5 zijn genoemd, onder voorwaarde dat zij even deugdelijk zijn, aanvaardbaar voor de bevoegde autoriteit en dat zij voldoen aan de voorschriften van 6.5.4 en 6.5.6.

Andere methoden voor onderzoek en beproeving dan die in ADR zijn voorgeschreven, zijn acceptabel, onder voorwaarde dat zij gelijkwaardig zijn en door de bevoegde autoriteit erkend zijn.

De constructie, uitrusting, beproevingen, kenmerking en bedrijfsvoorschriften van de IBC’s behoeven de goedkeuring van de bevoegde autoriteit van het land, waarin de IBC’s worden goedgekeurd.

Opmerking: Partijen die onderzoeken en beproevingen in andere landen uitvoeren nadat de IBC in bedrijf genomen is, hoeven niet te zijn toegelaten door de bevoegde autoriteit van het land waarin de IBC is goedgekeurd, maar de onderzoeken en beproevingen moeten worden uitgevoerd in overeenstemming met de regels als vastgelegd in de goedkeuring van de IBC.

Fabrikanten en navolgende distributeurs van IBC's moeten informatie verschaffen met betrekking tot de te volgen procedures alsmede een omschrijving leveren van de typen en afmetingen van de sluitingen (met inbegrip van vereiste pakkingen) en alle andere bestanddelen die nodig zijn om te waarborgen dat colli zoals die ten vervoer aangeboden worden, in staat zijn de van toepassing zijnde prestatiebeproevingen van dit hoofdstuk te doorstaan.

De code bestaat uit twee Arabische cijfers, zoals onder a) beschreven, gevolgd door één of meer hoofdletters, zoals onder b) beschreven, en, voor zover voorzien in een afzonderlijke sectie, gevolgd door een Arabisch cijfer, dat een bepaalde categorie IBC aangeeft.

TYPE VOOR VASTE STOFFEN, GEVULD OF GELOST VOOR VLOEISTOFFEN
door zwaartekracht onder een druk  van meer
dan  10 kPa (0,1 bar)
Stijf 11 21 31
Flexibel   13 - -
  1. Materialen
    • A staal (omvat alle soorten en oppervlaktebehandelingen)
    • B aluminium
    • C natuurlijk hout
    • D gelamineerd hout
    • F houtvezelmateriaal
    • G karton
    • H kunststof
    • L textiel
    • M papier, met meer dan één laag
    • N metaal (anders dan staal of aluminium)

Beste bezoeker, 

U bent bijna bij de volledige inhoud

Deze pagina maakt deel uit van het afgeschermde gedeelte van ADR-digitaal, bedoeld voor abonnees die dagelijks met de ADR-regelgeving werken.

Met een abonnement heeft u onbeperkt toegang tot de complete, gedigitaliseerde ADR, snel doorzoekbaar, met onderlinge verwijzingen en altijd bijgewerkt naar de laatste versie. Precies wat u nodig heeft om zeker en efficiënt te werken.

  • Als u al abonnee bent log dan aub in
  • Nog geen abonnement ?  U bent slechts 1 minuut verwijderd van de volledige toegang tot de Digitale ADR.