Vereiste beproevingen en aantal monsters
Type verpakking a |
Vereiste beproevingen |
Stijve buitenverpakking |
Primaire houder |
Besproeiing met water |
Koude conditionering 6.3.5.3.5.2 |
Val 6.3.5.3 |
Aanvullende val 6.3.5.3.5.3 |
Doorstoot 6.3.5.4 |
Stapel 6.1.5.6 |
Kunststof |
Andere |
aantal monsters |
aantal monsters |
aantal monsters |
aantal monsters |
aantal monsters |
aantal monsters |
Kartonnen doos |
X |
|
5 |
5 |
10 |
Vereist op één monster indien de verpakking bestemd is om droogijs te bevatten |
2 |
Vereist op drie monsters indien een verpakking met "U" in het kenmerk wordt beproefd, zoals gedefinieerd in 6.3.5.1.6 voor bijzondere bepalingen |
|
X |
5 |
0 |
5 |
2 |
Kartonnen vat |
X |
|
3 |
3 |
6 |
2 |
|
X |
3 |
0 |
3 |
2 |
Kunststof kist of doos |
X |
|
0 |
5 |
5 |
2 |
|
X |
0 |
5 |
5 |
2 |
Kunststof vat/ jerrycan |
X |
|
0 |
3 |
3 |
2 |
|
X |
0 |
3 |
3 |
2 |
Kisten of dozen van andere materialen |
X |
|
0 |
5 |
5 |
2 |
|
X |
0 |
0 |
5 |
2 |
Vaten/jerrycans van andere materialen |
X |
|
0 |
3 |
3 |
2 |
|
X |
0 |
0 |
3 |
2 |
a Met het "type verpakking" wordt onderscheid gemaakt in verpakkingen voor beproevingsdoeleinden overeenkomstig het soort verpakking en hun materiaaleigenschappen
Opmerking 1: In gevallen waarbij de primaire houder is vervaardigd van twee of meer materialen, bepaalt het materiaal dat het meest onderhevig is aan beschadiging de betreffende beproeving.
Opmerking 2: Het materiaal van de secundaire verpakkingen wordt niet in aanmerking genomen bij de keuze van de beproeving of de conditionering voor de beproeving.
Toelichting voor het gebruik van de tabel:
Indien de te beproeven verpakking bestaat uit een buitenste kartonnen doos met een primaire houder van kunststof, moeten vijf monsters de beproeving ondergaan van besproeiing met water (zie 6.3.5.3.5.1) vóór de valproef en vijf andere moeten worden geconditioneerd tot -18°C (zie 6.3.5.3.5.2) vóór de valproef.
Indien de verpakking bestemd is om droogijs te bevatten, dan moet nog een apart monster een valproef ondergaan overeenkomstig 6.3.5.3.5.3.
De voor verzending gereedgemaakte verpakkingen moeten worden onderworpen aan de beproevingen, aangegeven in 6.3.5.3 en 6.3.5.4. Wat betreft buitenverpakkingen hebben de titels in de tabel betrekking op karton en soortgelijke materialen, waarvan het prestatievermogen snel door vocht kan worden beïnvloed; op kunststoffen, die bij lage temperatuur bros kunnen worden; en op andere materialen zoals metaal, waarvan het prestatievermogen niet door vocht of temperatuur wordt beïnvloed.